Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Display Trending Posts

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu

Sponsor

Search Blog

Featured Slider

About Me

Popular Posts

About Me

Zakochaj się w podróżach!
Zakochaj się w podróżach, a już nigdy nie będziesz się nudzić. Podróżowanie to nieustanny pęd za tym co niewiadome, inne i piękne. Nie ma tu miejsca na rutynę, powtarzalność i jedzenie tego samego, o tej samej godzinie. Będąc w nowym miejscu codziennie możesz odkrywać nowe smaki, nowe ulice i widoki, do których najprawdopodobniej już nigdy nie wrócisz, mimo tego, że to sobie obiecasz, bo zawsze będziesz chciał próbować czegoś innego. A w domu? W domu będziesz planował, szukał, czytał, marzył- o tym wszystkim co jest jeszcze do odkrycia.

Zakochaj się w podróżach, a już nigdy nie powiesz, że twoja religia, twój kolor skóry, twoja kultura, przekonania i twój styl życia jest jedyny i słuszny. Zakochaj się w podróżach, a zapragniesz modlić się w buddyjskich świątyniach, zrozumieć powolny styl życia Greków, założyć sari w Indiach, tańczyć sardanę w Barcelonie, spotkać dzikie plemię w Afryce i przeżyć jazdę rikszą w Azji. Zapragniesz robić wszystko to, czego nigdy nie zrobisz żyjąc w swoim kraju.Zakochaj się w podróżach, a nie będziesz chciał rozumieć, będziesz chciał doświadczać. Pierwszy wschód słońca nad oceanem, odciski na stopach po pieszych wędrówkach, dzikość przyrody, palmy, papugi, rośliny i zwierzęta widziane po raz pierwszy twoimi oczami i to nie na pocztówkach. Picie taniego wina, gdzieś na trawie z widokiem na morze, albo smakowanie regionalnej kuchni w ekskluzywnej knajpie. Potrawy i napoje, które wszędzie smakują inaczej, mimo, że przecież wszędzie są takie same, bo ser to ser, a banan to banan. Ale czy na pewno? Zapachy i barwy charakterystyczne każdemu miastu. I ludzie- najczęściej otwarci, życzliwi, uśmiechnięci. Uwielbiam podglądać ludzką codzienność- tak różną, jak różny jest świat.

Zakochaj się w podróżach, a każdą złotówkę będziesz przeliczał na bilety, każdy długi weekend będziesz planował z wyprzedzeniem, każdy dzień urlopu będziesz zachowywał na możliwość wyjazdu. Zakochaj się w podróżach, a nowa kanapa, markowe ciuchy i samochód na kredyt, staną się nic nie znaczącymi rzeczami. Zakochaj się w podróżach, a dowiesz się co to znaczy wolność i bieg w nieznane. Na każdym kroku czeka przygoda, wyjdź jej naprzeciw, pozwól się poprowadzić. W strefie komfortu jest miło, ale poza nią jeszcze lepiej.

Dlatego zakochaj się w podróżach, a na nowo poznasz siebie. Odkryjesz rzeczy, o które nawet siebie nie podejrzewałeś. Będziesz musiał sprawdzić się w różnych warunkach. Może się okaże, że masz doskonałą orientację w terenie, że doskonale dogadujesz się z ludźmi, mimo nieznajomości języka? Może ucieknie ci autobus sprzed nosa i będziesz musiał szybko załatwić nowy transport? Podróże sprawiają, że stajemy się odważniejsi, bardziej wyczuleni na otaczającą nas rzeczywistość. W podróży wolno nam więcej. Może będziesz tańczył i śpiewał gdzieś na środku ulicy doskonale się przy tym bawiąc, albo będziesz śmiał się do łez, wzruszał i doświadczał emocji, których wcześniej nigdy nie doświadczałeś. A może daleko od domu, patrząc na niebo, tak inne od tego nad znaną ziemią, podejmiesz ważną życiową decyzję. Podróże pomagają patrzeć na tak wiele rzeczy zupełnie z innej perspektywy. Powinieneś spróbować. A najważniejsze- wszystko co nas spotka w podróży nauczy nas czegoś nowego i wyposaży w cudowne wspomnienia, których nie zabierze nam nikt.Zakochaj się w podróżach, a na dom spojrzysz inaczej. Będziesz chętnie do niego wracał po długich wędrówkach w nieznane, będziesz potrzebował tego kąta pełnego zdjęć, map, pamiątek i własnego łóżka. Zwiedzając, będziesz wiedział, że istnieje takie miejsce i że dzisiaj jesteś w drodze, ale w każdej chwili masz gdzie wrócić. I chociaż będziesz chciał i będziesz mógł stworzyć dom w każdym miejscu, które zaparło ci dech w piersi- dom będzie jeden. Nawet jeśli go przeniesiesz na plażę z widokiem na palmy, lub w środek tętniącego życiem, ogromnego miasta- na zawsze zapamiętasz ten pierwszy, z którego wyruszyłeś w swoją życiową przygodę.


Zakochaj się w podróżach, a one szybko odwzajemnią tą miłość, dając ci w zamian najlepsze co możesz dostać od życia- życie. 

 

You Might Also Like

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

[name=Kasia] [description=czytajswiat@gmail.com]