Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Display Trending Posts

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj na tym blogu

Sponsor

Search Blog

Featured Slider

About Me

Popular Posts

About Me

T.J. Reid, Siedmiu mężów Evelyn Hugo, czyli obyczajówka warta polecenia!

Dwa dni- właśnie tyle zajęło mi przeczytanie tej książki. Dwa dni pełne intryg, szalonych decyzji, powierzchownych znajomości, prawdziwych miłości, blasku fleszy i spełniania marzeń. Dwa dni w świecie stworzonym z opowieści Evelyn Hugo, gwiazdy kina, która w Hollywood niespodziewanie pojawiła się w latach 60. I zrobiła ogromną karierę.

Dzisiaj, mając 80 lat rozpoczyna swoją spowiedź, chcąc odsłonić prawdę.  Całą prawdę o swojej pracy, o cieniach bycia rozpoznawalną i blaskach tego wszystkiego z czym wiąże się sława, o tym co trzeba poświęcić, by coś zyskać, ale przede wszystkim prawdę o swoich małżeństwach. Evelyn miała siedmiu mężów. Dlaczego tak się stało? Czy można zakochiwać się aż tyle razy? Co było powodem rozstania  i czy któraś z tych miłości, była tą prawdziwą?

Monique jest młodą, początkującą i niedocenianą dziennikarką w redakcji, w której niedawno podjęła pracę. To właśnie ona stanie przed życiową szansą ujawnienia całemu światu sekretu, z którym znana aktorka musiała żyć tyle lat. Dlaczego Evelyn chce, aby niedoświadczona dziennikarka spisała jej wspomnienia? I czym one są jeśli warunek jest jeden: książka pojawić się może dopiero po jej śmierci.

Życie Hollywood to równie pochyła, a i tak przedłużyłam swój czas na szczycie do granic możliwości. Wytrwałam dłużej niż inni. Ale mój czas dobiegł końca.

Czy jest ktoś komu ta książka się nie podobała??

Sięgnęłam po nią bo była wszędzie. Wszędzie pokazywana, wszędzie polecana, wszędzie wychwalana.Nie czytałam ani jednej słabej opinii na jej temat, czytałam same zachwyty. I to nie takie zwykłe, że to dobra książka, tylko prawdziwe, realne głosy, że to najlepsze co ktoś ostatnio przeczytał. Czasami przebijały się przez to słabsze recenzje, drobne minusy, jednak było ich tak mało, że już nie pamiętam, co te osoby miały jej do zarzucenia.

Tak więc, czy jest ktoś komu ta książka się w ogóle nie podobała??

Bo sięgnęłam i ja. I przepadłam.

Postać Evelyn stworzona jest ze strzępków realnych żyć wielkich gwiazd filmowych lat 80 i 90. Nie bez powodu na książce przeczytamy, że jest dla fanów Marylin Monroe czy Audrey Hepburn, jednak jeśli z ich życiorysami nie mamy nic wspólnego to nie szkodzi. Ja nie miałam, a podobało mi się bardzo. Strzępki żyć składające się na jeden obraz kobiety, która przeszła wiele, która wiele poświęciła i równie wiele osiągnęła. Kobiety twardej, niedostępnej i niezależnej. Wzbudzającej podziw.
Po przeczytaniu książki mam wrażenie, że istniała, a może wciąż istnieje naprawdę. Że to wszystko wcale nie było fikcją, że tych siedmiu mężczyzn w rzeczywistości ożeniło się z Evelyn. Że te związki trwały i umarły. I że ta jedna, jedyna miłość również przydarzyła się w tym odległym świecie.

Kiedy dostajesz możliwość zmiany swojego życia, bądź na nią gotowa. Świat niczego nie daje, musisz sama po to sięgnąć.

To niby zwykła, prosta i uniwersalna powieść obyczajowa, ale moim zdaniem ma w sobie coś więcej. Delikatny przekaz, kilka ważnych cytatów, odrobinę mądrości. Jest napisana prostym językiem, jednak nie banalnym. Jest głównie o miłości, ale podanej w bardzo przystępny i wyważony sposób. Dużo w niej miłości do świata, życia, sceny i ludzi. Jest o spełnianiu marzeń, jednak czytając zastanawiamy się czasem, czy takie marzenia spełniane "za wszelką cenę", możemy nazwać dalej marzeniami, bo nie zawsze dadzą one szczęście. Jest o stratach i godzeniu się z własnym losem, gdy nie wszystko idzie po naszej myśli. Jest o życiu wbrew innym i o ukrywaniu tego, co dla nas ważne, bo takie czasy, bo tak trzeba. O odwadze i jej braku. O poświęcaniu się dla tych, których kochamy. I o małżeństwach, z bardzo różnych powodów.


Każdy rozdział to inny mężczyzna, jednak wciąż ta sama miłość.
DO KOGO?

O tym dowie się Monique gdy tylko wysłucha tej opowieści. Zderzy się ze światem sławy, pieniędzy i manipulacji. Pozna tą wyjątkową historię i wyniesie z niej coś dla siebie. Bo będzie też o niej.
Może i o was?

Zawsze fascynowało mnie to, że rzeczy jednocześnie mogą być prawdą i fałszem, że ludzie mogą mieć w sobie dobro i zło, że można kochać w sposób cudownie bezinteresowny, a jednocześnie bezwzględnie pragnąć kogoś sobie podporządkować.

Jesteście gotowi poznać prawdę? Gwarantuję zwroty akcji lepszy niż w nie jednym thrillerze. 
To obyczaj, którego nie odłożymy, dopóki nie przeczytamy ostatniej strony. Obyczaj, w którym zaskoczy nas końcówka, bo czytając książki tego gatunku, bardzo często przeczuwamy jak potoczą się dalsze losy i do czego zmierza cała historia. Nie tutaj! 
Może dlatego tak bardzo mi się podobało. 

To najlepsza powieść OBYCZAJOWA jaką do tej pory czytałam.

Warto!Tytuł: Siedmiu mężów Evelyn Hugo
Autor: Taylor Jenkins Reid
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Moja ocena: ★★★★★★★★★☆

You Might Also Like

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

[name=Kasia] [description=czytajswiat@gmail.com]